SUNUMLAR & MAKALELER

  • FOSİL NEDİR ?

  • Sample image
  • Jeolojik zamanlarda yaşamış olan canlıların tortul kayaçlar içinde taşlaşmış olarak bulunan her çeşit kalıntı ve izine fosil adı verilir. Fosiller, bugün yaşayan bir çok grubu temsil ettikleri gibi,nesilleri tümüyle ortadan kalkmış grupları da tanımamıza yardımcı olurlar. Devamını Oku


     

 

MTA TABİAT TARİHİ MÜZESİ 

Türkiye’nin ilk ve en büyük Tabiat Tarihi Müzesi olan müzemiz, tadilat sonrası 24 Mayıs 2011 tarihinde yeniden ziyarete açılmıştır. Pazartesi haricinde haftanın her günü 9.00-16.00 saatleri arasında hizmet veren müzemizden 0 312 201 23 96-97 no’lu telefon numaralardan randevu alabilirsiniz.

devamını oku

 

 

 

 

 

 

GRAFİK KORELASYON TEKNİĞİ

Grafik korelasyon tekniği, kaya birimlerinin zaman-stratigrafik deneştirmelerinin matematiksel olarak yapıldığı bir biyostratigrafi tekniğidir. Bu metod, iki kesit veya kuyunun içerdiği fosil gruplarının ilk ve son görüldükleri yerleri X-Y kartezyen koordinat sistemi üzerinde grafikleyerek çalışmacıya paleontolojik ve sedimantolojik yorumlamalar için görsel bir yaklaşım sunmaktadır.

devamını oku. 

DÜNYANIN JEOLOJİK TARİHİNDEN SAYFALAR

 

Dünya’nın jeolojik tarihini öğrenmek, bugün içinde bulunduğumuz ve insan eliyle hızlandırılmış süreçleri daha iyi anlamamızı sağlaması açısından önemli ve bir o kadar da keyifli bir bilgi serüveni

devamını oku

 

 

  

Paleontoloji çalışma grubu sitesi doğa bilimleri ile uğraşan ve ilgi duyan herkesin bilimsel ve sosyal paylaşım sitesidir.