SAYGIDEĞER PALEONTOLOJİ STRATİGRAFİ ÇALIŞMA GRUBU ÜYELERİ

     21. Paleontoloji Stratigrafi Çalıştayı’nın ertelenen oturumları 18-20 Kasım 2020 tarihleri arasında ekte sunulan programa göre yapılacaktır.

Katılımlarınızı bekler, herkese sağlıklı, afet acısız, güzel günler dileriz.

 

     21. PÇG Ertelenen Oturumlar için tıklayınız.

   

      21. PÇG Yönetim Kurulu

 

 

  SAYGIDEĞER PALEONTOLOJİ STRATİGRAFİ ÇALIŞMA GRUBU ÜYELERİ  

         21. Paleontoloji Stratigrafi Çalıştayı’nın 30 Ekim; 05-06 Kasım 2020 tarihli 6., 7. ve 8. Gün oturumları İzmir’de yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremin etkileri hafifleyene dek önümüzdeki günlere ertelenmiştir. Yenilenen programa ait detaylar ve ZOOM bağlantı bilgileri (http://www.pcg.web.tr/newweb/index.php/home) ile (https://www.jmo.org.tr/) sayfalarından duyurulacak, ayrıca üyelerimize elektronik posta ile bilgi verilecektir.

Başta İzmir olmak üzere ülkemize tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletir, saygılarımızı sunarız.

 

                 21.  PÇG Yönetim Kurulu

 

JEOLOJİ STRATİGRAFİ ÇALIŞMA GRUBU ÜYELERİ

21. Paleontoloji Stratigrafi Çalıştayı’nın 30 Ekim 2020 tarihli oturumu İzmir’de yaşanan 6,6 büyüklüğündeki depremden dolayı iptal edilmiştir. 30 Ekim 2020 tarihli program, 06 Kasım 2020; 06. Kasım 2020 tarihli program ise 13 Kasım 2020’ye ertelenmiştir. Güncel programa ait detayları ve ZOOM bağlantı bilgilerini (http://www.pcg.web.tr/newweb/index.php/home) ile (https://www.jmo.org.tr/) sayfalarından takip edebilirsiniz. Anlayışınız ve hoşgörünüz için teşekkür ederiz.

Başta İzmir olmak üzere ülkemize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu felaket günlerini birbirimizin yaralarını sararak en az hasarla atlatacağımıza inanıyoruz.

Saygılarımızla

 

 

21. PÇG Yönetim Kurulu

 

21. Paleontoloji-Stratigrafi Çalıştayı Zoom Meeting Programı 30 Ekim (6.gün)

21. Paleontoloji-Stratigrafi Çalıştayı 5. gün oturumları YouTube'da

21. Paleontoloji-Stratigrafi Çalıştayı Zoom Meeting Programı 29 Ekim (5.gün)

21. Paleontoloji-Stratigrafi Çalıştayı 4. gün oturumları YouTube'da

21. Paleontoloji-Stratigrafi Çalıştayı 3. gün oturumları YouTube'da

21. Paleontoloji-Stratigrafi Çalıştayı Zoom Meeting Programı 23 Ekim (4.gün)

21. Paleontoloji-stratigrafi Çalıştayı Zoom Meeting Programı 22 Ekim (3.gün)

21. Palentoloji-Stratigrafi Çalıştayı 2. Gün Oturumları YouTube'da

21. Palentoloji-Stratigrafi Çalıştayı 1. Gün Oturumları YouTube'da

21. Paleontoloji-Stratigrafi Çalıştayı Zoom Meeting Programı 12 Ekim Cuma (2. gün)

21. PÇG

21. PÇG

 Paleontoloji Stratigrafi Çalışma Grubu’nun Değerli Üyeleri ve bilime katkı koyan tüm sosyal ve doğal bilimciler;

21. Paleontoloji Stratigrafi Çalıştayı, TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası’nın desteği ile 15 Ekim-06 Kasım 2020 tarihleri arasında; Perşembe-Cuma günleri, saat 19.00-21.00 arasında ZOOM programı ile  “çevrimiçi” olarak gerçekleştirilecektir.  Bildiri Özleri Kitapçığı ile Katılım Sertifikaları Çalıştay bitiminin hemen ardından katılımcılara e-posta olarak gönderilecek, bildiri özleri kitapçığı aynı zamanda (http://www.pcg.web.tr/newweb/index.php/home) sayfasında ücretsiz erişime açılacaktır.

Program Kitapçığımızda çalıştayın gerçekleşeceği her güne ait ZOOM ID ve Şifrelerini bulabilirsiniz. Herhangi bir konuda teknik desteğe ihtiyaç duyarsanız, lütfen bizimle irtibat kurma konusunda tereddüt etmeyiniz.

15 Ekim’de canlı bağlantıda görüşmek üzere.

Hepinize saygılar sunarız.

21. PÇG Yönetim Kurulu

 

İrtibat e posta adresleri: Emine Şeker Zor: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

                                           Elvan Demirci     :Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir." target="_blank">Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir..tr


 

PÇG COVİD-19 DUYURUSU

Değerli PÇG üyeleri, Doğa ve Sosyal Bilimciler;

Aralık 2019’dan beri Dünya’da ve 10 Mart 2020’den beri Türkiye’de bulaşıcılığı oldukça yüksek olan covid-19 hastalığı ile mücadele içerisindeyiz. Bu süreçte, herkesin takip ettiği gibi, tüm kongre, sempozyum gibi toplantılar iptal edildi, milli eğitime bağlı okullar, üniversiteler uzaktan eğitim ile programlarını tamamlamaya çalıştı, pek çok kurum ve kuruluşta idari izinler verilerek hastalığın minimum düzeyde kalabilmesi için büyük çaba harcandı. Ancak Haziran ayının ortalarında olduğumuz bu günler gösterdi ki bize, covid-19 tehlikesi hala devam ediyor. Elbette, küçük bir olasılık da olsa sonbahar aylarında bu problemin büyük oranda çözülmüş olma ihtimali var. Ancak oldukça küçük olan bu ihtimale sığınarak yüzyüze bir çalıştay programı gerçekleştirip, PÇGnin değerli üyelerini ve diğer katılımcıları covid 19 hastalığıyla karşı karşıya getirmek çok da sağlıklı bir seçim görünmüyor.

 

Bu nedenle “Yönetim Kurulu” olarak daha önce 2-4 Ekim 2020’de Kahramanmaraş’ta yapmayı planladığımız 21. Paleontoloji Stratigrafi Çalıştayı’nı 15 Ekim - 15 Kasım 2020 tarihleri arasında (hafta bir ya da iki oturum şeklinde, günün belli saatleri içerisinde)  “21. PÇG PANDEMİ ÖZEL” başlığı altında JMO’nun desteğiyle “çevrimiçi” yapma kararı aldık. Bu bağlamda bildiri sunmak isteyen katılıcımları ekteki formu doldurmalarını rica ediyoruz. Gelen bildiriler “21. PÇG PANDEMİ ÖZEL” başlığı altında bilim kurulumuzca incelenecek ve gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra digital ortamda basılacaktır. 

21. PÇG katılım formu

20. Paleontoloji-Stratigrafi Çalıştayı - Bildiri Özleri Kitabı

20. Paleontoloji-Stratigrafi Çalıştayı - Bildiri Özü Formatı

20. Paleontoloji-Stratigrafi Çalıştayı - Katılım Formu

20. Paleontoloji-Stratigrafi Çalıştayı - 1. Duyurusu

19. Paleontoloji-Stratigrafi Çalıştayı - Bildiri Özleri Kitabı

18. Paleontoloji-Stratigrafi Çalıştayı - Bildiri Özleri Kitabı

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Türkiye’de paleontoloji-stratigrafi çalışmalarını özendirmek,  meslektaşlar arasında iletişim ve işbirliğini arttırılmasını sağlamak, paleontoloji-stratigrafi eğitimi ve uygulamalarını geliştirmek, mesleki sorunları belirleyip çözüm yollarını araştırmak ve yeni teknik ve bilimsel gelişmeleri paylaşmak amacıyla, 29 Ekim 2000 tarihinde Alanya’da Ankara Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü ve TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası tarafından ortak düzenlenen I.Stratigrafi-Paleontoloji Workshop’unda (Çalıştayı’nda) kurulan Paleontoloji Çalışma Grubu’nun web sitesine hoşgeldiniz.